Adana Lexmark servisi

Adana Lexmark servisi, Lexmark Teknik servis, Adana Lexmark Yazıcı servisi, Lexmark Fotokopi servisi, Yazıcı toneri, Lexmark Adana Servisi, Lexmark yazıcı tamiri Adana, Lexmark Toner, Kartuş dolumu

Ücretsiz arıza tespiti

Adana Printer Servisi olarak Lexmark yazıcı Faks ve fotokopi makinelerinin teknik servis hizmetlerinin veren firmamızdan cihazlarınızla ilgili tüm sorunlarınızda Canon servisi olan firmamızla irtibata geçiniz.


Servisimizde Lexmark cihazlarının toner dolumlarıda yapılmaktadır.

« Karataş Canon servisi                                                            Karataş Hp Servisi »

LEXMARK SERVİSİ

Lexmark Yazıcı Fotokopi ve Faks makinelerinin teknik servis olan firmamızdan makinelerinizdeki arızalar ve sorunlarının çözümü için sizleride servisimize bekliyoruz.

Adana Lexmark servisimizde kaliteli ve garantili olarak Toner dolumlarınıda yaptıra bilirsiniz.

Yanıtlanıyor

Yazıcı bir faks çağrısını yanıtlıyor. Mesajın temizlenmesini bekleyin. Arama tamamlandı Faks çağrısı tamamlandı. Mesajın temizlenmesini bekleyin. Ön kapağı kapatın Yazıcının ön kapağını kapatın.

Önbellek Birleştiriliyor KAPATMAYIN

Mesajın temizlenmesini bekleyin. Uyarı Hasar Tehlikesi: Bu mesaj ekranda görüntülenirken yazıcıyı kapatmayın. DOKUNMAYIN Önbellek verileri okunuyor GÜCÜ KAPATMAYIN Bu mesajın bir parçası olarak, ekranın bir sırasında çubuk grafiği görüntülenerek tamamlanan işleme süresinin yüzdesini gösterir. Mesajın temizlenmesini bekleyin. Kod alınıp işlem tamamlanıncaya kadar mesaj görüntülenir. Uyarı Hasar Tehlikesi: Yazıcınız bir USB kablosuyla bilgisayara bağlıysa, ekranda bu mesaj görüntülenirken yazıcının kontrol paneline dokunmayın. Bu mesaj ekranda görüntülenirken yazıcıyı kapatmayın.

Faks başarısız

Faks gönderilemedi. Mesajın temizlenmesini bekleyin.

Faks İstasyonu Adı kurulu değil.

Faks İstasyonu Adı girilmemiş. Faks düzgün şekilde yapılandırılıncaya kadar faks gönderme ve alma işlevi devre dışı. Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Devam görüntüleninceye kadar ok düğmelerine ve ardından mesajı silmek için düğmesine basın. Faks İstasyonu Adı'nı girin, Genel Faks Ayarları veya Analog Faks Kurulumu altındaki Ayarlar menüsünden bunu yapabilirsiniz. Mesaj yeniden görüntülendiği takdirde, sistem destek görevlinize başvurun.

Faks İstasyonu Numarası kurulu değil

Faks İstasyonu Numarası girilmemiş. Faks düzgün şekilde yapılandırılıncaya kadar faks gönderme ve alma işlevi devre dışı. Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Devam görüntüleninceye kadar ok düğmelerine ve ardından mesajı silmek için düğmesine basın. Analog Faks Kurulumunu Tamamlayın. Mesaj yeniden görüntülendiği takdirde, sistem destek görevlinize başvurun.

Önbellek Biçimlendiriliyor KAPATMAYIN

Mesajın temizlenmesini bekleyin. Uyarı—Hasar Tehlikesi: Yazıcı önbelleği biçimlendirirken gücünü kapatmayın. Onaltılı İzleme Yazıcı Onaltılı İzleme modunda.

Geçersiz Motor Kodu

Yazıcı için geçerli bir motor kodu yüklemeniz gerekir. Not: Motor kodu ekranda bu mesaj görüntülenirken yüklenebilir.

Geçersiz Ağ Kodu

Dahili yazdırma sunucusu için geçerli ağ yazdırma kodunu yüklemeniz gerekir. Dahili yazdırma sunucusu yazıcının içine takılan bir donanım seçeneğidir.

Not: Motor kodu ekranda bu mesaj görüntülenirken yüklenebilir.

Hat meşgul

Bir faks numarası arandı ancak faks hattı meşgul Mesajın temizlenmesini bekleyin. Manüel besleyiciye <x> yükleyin Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Çok amaçlı besleyiciye belirtilen kağıdı yükleyin. Geçerli işi iptal edin. <kaynak> içine <x> yükleyin Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Tepsiye veya diğer kaynağa doğru tür ve boyutta kağıt yükleyin. Geçerli işi iptal edin.

Bellek dolu, faks gönderilemiyor

Yazıcının faks belleği dolu. Mesajı temizleyip faksı iptal etmek için düğmesine basın. Faks çözünürlüğünü düşürün ve faksı tekrar göndermeyi deneyin. Fakstaki sayfa sayısını azaltın ve faksı tekrar göndermeyi deneyin. Ağ/Ağ <x>

Yazıcı ağa bağlı

Ağ yazıcının sistem kartında yerleşik olarak bulunan standart ağ portuna yazdırdığını belirtir. Ağ <x> yazıcının içine bir dahili yazdırma sunucusu takılı olduğunu veya yazıcının bir harici yazdırma sunucusuna bağlandığını belirtir.

Analog telefon hattı yok

Analog telefon hattını algılanmadı; faks devre dışı. Yazıcıyı bir analog telefon hattına bağlayın.

Yanıt yok

Bir faks numarası arandı ancak bağlantı gerçekleşmedi. Mesajın temizlenmesini bekleyin.

Çevir sesi yok

Yazıcının çevir sesi yok. Mesajın temizlenmesini bekleyin.

Enerji Tasarrufu

Yazıcı bir sonraki yazdırma işini beklerken enerji tasarrufu yapıyor. Yazıcıyı Güç Tasarrufu modundan çıkarmak için bir yazdırma işi gönderin.

Motor Kodu Programlanıyor KAPATMAYIN

Mesajın temizlenmesini bekleyin. Uyarı—Hasar Tehlikesi: Ekranda Motor Kodu Programlanıyor mesajı görüntülenirken yazıcının gücünü kapatmayın.

Önbellek programlanıyor KAPATMAYIN

Mesajın temizlenmesini bekleyin. Uyarı—Hasar Tehlikesi: Ekranda Önbellek programlanıyor mesajı görüntülenirken yazıcının gücünü kapatmayın.

Sistem Kodu Programlanıyor KAPATMAYIN

Mesajın temizlenmesini bekleyin. Uyarı—Hasar Tehlikesi: Ekranda Sistem Kodu Programlanıyor mesajı görüntülenirken yazıcının gücünü kapatmayın.

Gönderim için kuyruğa alındı

Faks işinin tarama işlemi tamamlandı ancak başka bir faks işi gönderiliyor veya alınıyor olduğundan iş henüz gönderilemiyor. Mesajın temizlenmesini bekleyin. Ambalaj malzemesini çıkarın, <x> öğesini kontrol edin Belirtilen konumdan kalan tüm ambalaj malzemelerini çıkarın. Standart çıkış selesinden kağıdı çıkarın Standart çıkış selesinden kağıt destesini çıkarın.

Tarayıcı ADF Kapağı Açık

ADF kapağı açık. Kapak kapandığında mesaj temizlenir. Tarayıcıda Sıkışma Erişim Kapağı Açık Mesajı silmek için alt ADF kapağını kapatın.

Toner az

Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Toner kartuşunu değiştirin. Mesajı temizleyip yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın.

Desteklenmeyen USB aygıtı, lütfen çıkarın

Tanınmayan USB aygıtını çıkarın. Desteklenmeyen USB hub'ı, lütfen çıkarın Tanınmayan USB hub'ını çıkarın. Bazı USB flash sürücülerde dahili USB hub'ı bulunur ve bu flash sürücüler desteklenmez. USB/USB <x> Bu yazıcı bir USB kablo bağlantısı kullanıyor. USB bağlantı noktası etkin iletişim bağlantısıdır. Bekliyor Yazıcı yazdırılacak verileri aldı, ancak bir İş-Sonu komutu, Form Besle komutu veya ek veri bekliyor. Arabelleğin içeriğini yazdırmak için, düğmesine basın. Geçerli yazdırma işini iptal edin.

Yndn. arama bekleniyor

Yazıcı, faks numarasını yeniden aramak için bekliyor. Mesajın temizlenmesini bekleyin.

31.yy Bozuk veya eksik kartuşu değiştirin

Toner kartuşu yok veya düzgün çalışmıyor. Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Toner kartuşunu çıkarın ve geri takın. Toner kartuşunu çıkarın ve yeni bir kartuş takın.

34 Kısa kağıt

Yazıcı kağıt boyutu ayarı, yazıcıya giren kağıdın uzunluğuyla eşleşmedi.Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Mesajı temizleyip yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın. Yazdırmayı iptal etmek için düğmesine ve düğmesine basın. Kağıt boyutu ayarının tepsideki kağıtla aynı olduğundan emin olun.

35 Kaynak Kaydetme özelliğini desteklemek için bellek yetersiz

Ayarların kaydedilmesi için yazıcıda yeterli bellek yok. Ek bellek takın veya Kaynak Kaydetme işlevini devre dışı bırakıp yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın.

37 Önbellek Birleştirme işlemi için bellek yetersiz

Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Devam mesajı görüntüleninceye kadar ok düğmelerine ve ardından birleştirme işlemini durdurmak ve yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın. Yazıcı belleğindeki yazı tipleri, makroları ve diğer verileri silin. Ek yazıcı belleğini takın.

37 İşi harmanlamak için bellek yetersiz

Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Devam görüntülenene kadar ok düğmelerine ve ardından yazdırma işinin önceden saklanan bölümünü yazdırmak ve yazdırma işinin kalan bölümünü harmanlamaya başlamak için düğmesine basın. Geçerli yazdırma işini iptal edin.

38 Bellek dolu

Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Devam görüntülenene kadar ok düğmelerine ve ardından mesajı silmek için düğmesine basın. Geçerli yazdırma işini iptal edin.

39 Karmaşık sayfa, bazı veriler yazdırılamayabilir

Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Devam görüntülenene kadar ok düğmelerine ve ardından mesajı silmek ve yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın. Geçerli yazdırma işini iptal edin.

51 Hatalı önbellek algılandı

Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Hatalı önbellek kartını değiştirin. Devam görüntülenene kadar ok düğmelerine ve ardından mesajı silmek ve yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın.

52 Önbellekte kaynaklar için yeterli boş yer yok

Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Devam mesajı görüntüleninceye kadar ok düğmelerine ve ardından birleştirme işlemini durdurmak ve yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın. Önbelleğe daha önce kaydedilmemiş yüklenen yazı tipleri ve makrolar silindi. Önbellekteki yazı tipleri, makroları ve diğer verileri silin. Kapasitesi daha büyük bir önbellek kartına yükseltin.

53 Biçimlenmemiş önbellek algılandı

Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Devam görüntülenene kadar ok düğmelerine ve ardından yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın. Önbelleği biçimlendirin. Hata mesajı kaldığı takdirde, önbellek bozuk ve değiştirilmesi gerekiyor olabilir.

54 Ağ <x> yazılım hatası

Yazıcı bir ağ bağlantı noktasının takıldığını algılıyor ancak bu bağlantı noktasıyla iletişim kuramıyor. Yazıcı ilişkilendirilmiş ağ arabiriminin tüm bağlantılarını devre dışı bırakıyor.Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Mesajı temizleyip yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın. Yazıcıyı sıfırlamak için, yazıcıyı kapatın ve yeniden açın. Yazıcı veya yazdırma sunucusundaki ağ bellenimini yükseltin.

54 Standart ağ yazılım hatası

Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Devam görüntülenene kadar ok düğmelerine ve ardından yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın. Yazıcıyı sıfırlamak için, yazıcıyı kapatın ve yeniden açın. Yazıcı veya yazdırma sunucusundaki ağ bellenimini yükseltin.

56 Standart USB bağlantı noktası devre dışı

Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Yazıcı, USB bağlantı noktasından aldığı tüm verileri atacaktır. Mesajı temizleyip yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın. USB Arabelleği menü öğesinin Devre Dışı olarak ayarlanmadığından emin olun.

58 Çok fazla önbellek seçeneği takılı

Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Yazıcıyı kapatın ve ardından fazla önbellek seçeneklerini kaldırın: Yazıcıyı kapatın. Güç kablosunu prizden çıkarın. Fazla önbelleği çıkarın. Güç kablosunu doğru topraklanmış bir prize takın. Yazıcıyı yeniden açın. Mesajı temizleyip yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın.

58 Çok fazla tepsi takılı

Yazıcıyı kapatın. Güç kablosunu prizden çıkarın. Ek tepsileri çıkarın. Güç kablosunu doğru topraklanmış bir prize takın. Yazıcıyı yeniden açın.

84 PC Kiti ömür uyarısı

Fotokondüktör kiti bitmek üzere. Aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Fotokondüktör kitini değiştirin. Mesajı temizleyip yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın.

84 PC Kitini Değiştirin

Fotokondüktör kitinin ömrü bitti. Yeni bir fotokondüktör kiti takın.

88.yy Kartuş az

Toner kartuşunu değiştirin ve ardından mesajı silmek ve yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın.

200.yy Kağıt sıkışması

Mesajda, kağıdın sıkıştığı yer veya sıkışan kağıt sayısı belirtilir. Sıkışan kağıda erişmek için aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Tepsi 1'i Çıkarın. Ön kapağı açın ve sonra fotokondüktör kitini ve toner kartuşunu çıkarın. Sıkışmayı giderin. Fotokondüktör kitini ve toner kartuşunu çıkardıysanız yerine geri takın. Açık kapak veya tepsileri kapatın. Yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın.

201.yy Kağıt sıkışması

Mesajda, kağıdın sıkıştığı yer veya sıkışan kağıt sayısı belirtilir. Ön kapağı açın ve ardından fotokondüktör kitini ve toner kartuşu ünitesini çıkarın. Sıkışmayı giderin. Fotokondüktör kitini ve toner kartuşu ünitesini geri yerine takın. Ön kapağı kapatın. Yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın.

202.yy Kağıt sıkışması

Mesajda, kağıdın sıkıştığı yer veya sıkışan kağıt sayısı belirtilir. Ön kapağı açın. Arka kapağı açın. Sıkışmayı giderin. Her iki kapağı kapatın. Yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın.

231.yy Kağıt sıkışması

Mesajda, kağıdın sıkıştığı yer veya sıkışan kağıt sayısı belirtilir. Ön kapağı açın. Arka kapağı açın. Sıkışmayı giderin. Her iki kapağı kapatın. Yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın.

233.yy Kağıt sıkışması

Mesajda, kağıdın sıkıştığı yer veya sıkışan kağıt sayısı belirtilir.

Sıkışan kağıda erişmek için aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Tepsi 1'i çıkarın ve kolu bastırın. Önce ön kapağı ve sonra arka kapağı açın. Sıkışmayı giderin. Açık kapak veya tepsileri kapatın. Yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın.

234.yy Kağıt sıkışması

Mesajda, kağıdın sıkıştığı yer veya sıkışan kağıt sayısı belirtilir.

Sıkışan kağıda erişmek için aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin:

Önce ön kapağı ve sonra arka kapağı açın. Tepsi 1'i çıkarın ve kolu bastırın. Sıkışmayı giderin.

Açık kapak veya tepsileri kapatın. Yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın.

235.yy Kağıt sıkışması

Mesajda, kağıdın sıkıştığı yer veya sıkışan kağıt sayısı belirtilir. Standart çıkış selesinden sıkışan kağıtları çıkarın.

Kağıt boyutunun yazıcı tarafından desteklenip desteklenmediğini kontrol edin.

Yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın.

24x.yy Kağıt sıkışması

Mesajda, kağıdın sıkıştığı yer veya sıkışan kağıt sayısı belirtilir.

Sıkışan kağıda erişmek için aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyin: Tepsi 1'i Çıkarın.

Ön kapağı açın ve sonra fotokondüktör kitini ve toner kartuşunu çıkarın.

Tepsi 2'yi Çıkarın. Sıkışmayı giderin. Fotokondüktör kitini ve toner kartuşunu çıkardıysanız yerine geri takın. Açık kapak veya tepsileri kapatın. Yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın.

251.yy Kağıt sıkışması

Mesajda, kağıdın sıkıştığı yer veya sıkışan kağıt sayısı belirtilir.

Çok amaçlı besleyiciden sıkışan kağıdı çıkarın.

Yazdırmaya devam etmek için düğmesine basın.

290-292 ADF Tarama Sıkışmaları

Tarayıcı ADF üzerinden bir veya birkaç sayfayı besleyemedi. ADF'den tüm kağıtları çıkarın. Not: Sayfa ADF'den çıkarıldığında mesaj silinir. Sayfaları esnetip havalandırın. Sayfaları ADF'ye yerleştirin. ADF kılavuzlarını ayarlayın. Yazıcı kontrol panelinde düğmesine basın.

293 Kağıt Eksik

Tarayıcıya ADF'yi kullanarak tarama yapması söylenmiştir, ancak ADF'de kağıt yoktur. Not: ADF'ye sayfa yerleştirildiğinde mesaj silinir.

Sayfaları esnetip havalandırın. Sayfaları ADF'ye yerleştirin. ADF kılavuzlarını ayarlayın. Yazıcı kontrol panelinde düğmesine basın.

293.02 Düz Yatak Kapağı Açık Tarayıcı kapağını kapatın.

294 ADF Sıkışması

Bu sıkışma konumu, 294.04 Arkalı Önlü Sensör Kapalı Sıkışma, 294.05 Tarama Sensörü Kapalı Sıkışma veya 294.06 ADF Geri Besleme Sıkışması olarak da tanımlanabilir. Bu sıkışmayı temizlemek için:

ADF'den tüm kağıtları çıkarın. Not: Sayfa ADF'den çıkarıldığında mesaj silinir. Sayfaları esnetip havalandırın. Sayfaları ADF'ye yerleştirin. ADF kılavuzlarını ayarlayın. Yazıcı kontrol panelinde düğmesine basın.

840.01 Tarayıcı Devre Dışı

Bu mesaj, sistem destek personeli tarafından tarayıcının devre dışı bırakıldığını belirtir.

840.02 Tarayıcı Otomatik Devre Dışı

Bu mesaj, yazıcının tarayıcıyla ilgili bir sorun algıladığını ve otomatik olarak bunu devre dışı bıraktığını belirtir.

ADF'den tüm kağıtları çıkarın.

Yazıcıyı kapatın. 15 saniye bekleyip yazıcıyı açın. Belgeyi ADF'ye yerleştirin. düğmesine basın.

Not: Yazıcının kapanıp tekrar açılması sonucunda mesaj silinmez, sistem destek personelinizle iletişim kurun.

Adana Lexmark servisi

Lexmark Yazıcı servisi

Lexmark Teknik servisi